2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste poolfinaalid – Prantsusmaa vs Maroko

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste poolfinaalid jätkuvad sel kolmapäeval Al Bayti staadionil matšiga, mida vähesed meist oleks kunagi ette kujutanud selles etapis, kuna naasev tšempion Prantsusmaa astub vastamisi turniiri ilmutusega – Marokoga.

Seoses maailma ühe parima rünnakuga turniiril seni nähtud ebatõenäolisema kaitsemänguga, lendab kindlasti sädemeid, kui Prantsusmaa koondis üritab pääseda teise järjestikuse MM-finaali, samal ajal kui Maroko kavatseb jätkata oma ajaloolist jooksu. kogu tee hiilguse poole.

Allajääjad või hiiglaslikud tapjad?

Seal on väga vähe inimesi, kes saavad ausalt väita, et Prantsusmaa vs Maroko on nende maailmameistrivõistluste klassis juba enne turniiri algust.

Maroko ei saabunud Katari mitte ainult maailma paremuselt 22. rahvuskoondisena – turniirivõidu koefitsiendiga 250,00 –, vaid nad loositi ka kogu võistluse ühte raskeimasse gruppi. Arvestades Horvaatiat, teist üllatavat poolfinalist ja Belgiat, kes oli sel ajal maailma edetabelis 2. kohal, ei paistnud Marokol olevat grupifaasist edasipääsu teed.

Põhja-Aafrika pool on aga avaldanud muljet oma esimeses matšis, kus nad hoidsid Horvaatiat tänu muljetavaldavale kaitsemängule null-null viigis. Seejärel tekitasid nad tohutut ärritust, kui nad 2:0 lõhkusid vananeva Belgia koondise, kindlustades hiljem oma alagrupis esimese koha Kanada vastu.

Kui nende turniir just seal lõppeks, oleks see Maroko poole jaoks olnud juba muljetavaldav jooks. Need polnud aga kaugeltki tehtud.

Seises vastamisi Hispaania poolega, kellel olid suured ootused sügavale jooksule, suutis Maroko neid 120 minutiks vaos hoida, edenes pärast muljetavaldavat penaltit.

Pärast hispaanlastest loobumist läks Maroko veerandfinaalis paariks Portugaliga. Kuna Portugal võitis Šveitsi vastu kindlalt 6:1, oli ootus, et Portugali rünnak on Atlase Lionsile liiga raske.

Kuid Aafrika pool tõestas taas, et usklikud eksisid, sest nad suutsid Seleção das Quinast kogu kohtumise ahelas hoida, saavutades samal ajal omavärava, viies mängu normaalajal seisuks 1:0. See võit tegi Marokost kõigi aegade esimese Aafrika poole, kes pääses turniirile MM-i poolfinaalid.

Kas Prantsusmaa pääseb järjestikustesse finaalidesse?

Mida on selle prantsuse poole kohta öelda, mida pole juba öeldud? Naasvad meistrid pole mitte ainult naasvate tšempionide needuse maha raputanud, jõudes kuni poolfinaalini, vaid nad on seda teinud, näides välja nagu turniiri parim meeskond.

See annab tunnistust rikkuse piinlikkusest, mida Prantsusmaa oma valikus uhkeldab, et isegi kui enam kui pool tosinat põhimeeskonna mängijat on vigastatud, on Les Bleusil karikavõistluste ajal mis tahes osakonnas puudu olnud.

Paljud olid mures, kui Ballon D'Ori võitja Karim Benzema jäeti turniirilt välja vaid paar nädalat enne selle algust, kuna ta oli Prantsusmaa rünnaku üks võtmetegelasi. Siiski võib kergesti väita, et tema kohalolek pole väga puudust tundnud, kuna nii Oliver Giroud kui ka Mbappe on tema puudumisel oma väravalöömise kohustusi suurendanud, lüües omavahel kokku 9 väravat.

Inglismaa vastu astumine veerandfinaalis oli kindlasti suurim katsumus, millega Prantsusmaa on seni silmitsi seisnud. Kuigi mängu lõpus võis vahe olla vahele jäänud penaltiga, ei paistnud Prantsusmaa selle viigi ajal kunagi suurt väljakukkumise ohtu.

Kui Prantsusmaa avas 17. minutil Tchouameni kauglöögist skoori, kontrollis enamus matšist, kuna nad nurjasid ikka ja jälle Inglismaa ründemängu.

52. minutil otsustati aga, et Prantsusmaa väravalööja Tchouameni komistas Saka piirkonnas, andes Harry Kane'ile võimaluse penalti realiseerida ja mängu viigistada. Kohtumine avanes pärast seda ja mõlemal meeskonnal oli suurepärane võimalus oma edu juhtima viia, kui Saka jätkas kaose tekitamist paremal äärel.

78. minutil õnnestus Prantsusmaal lõpuks ummikseisu murda, kuna ebaõnnestunud nurgalöök suundus tagasi alale, kus Giroud peaga palli Pickfordist mööda viis, viies Prantsusmaa taas ette.

Inglismaal oleks üks hiiglaslik viimane võimalus viigistada, kui Hernandez tabas NFL-i Mount NFL-i stiilis seletamatult ala sees palliga, mille palli pole lähedal, teenides Inglismaale järjekordse penalti. Seekord aga ei juhtunud, et Harry Kane lõi palli üle lati ja lõpetas Inglismaa püüdlused.

Kuigi värav oleks viinud mängu suure tõenäosusega lisaajale, ei saanud Prantsusmaa nende vastu kogu kohtumise jooksul kordagi skoori ja vaatamata Saka ettevõtmistele paremal äärel, ei näinud nad kunagi ohtu, et kohtumine kaotaks.

Lemmikud või allajääjad? Rünnak või kaitse?

Oma viie mänguga vaid ühe värava löönud Maroko kaitse on näidanud end rahvusvahelise jalgpalli ühe andekaima ja distsiplineerituimana. Peale omavärava Kanada vastu pole nad kogu oma jooksu jooksul löönud ühtegi väravat.

Kui eelmistes väljalangemisvoorudes õnnestus neil Hispaania ja Portugali ründajad lüüa, siis Maroko kaitsel seisab ees seni suurim väljakutse Prantsusmaa vastu. Prantslaste rünnak – isegi ilma Benzemata – on osutunud üheks surmavamaks ja andekamaks kogu turniiril, lüües keskmiselt 2,2 väravat kohtumise kohta.

Lõppkokkuvõttes on selle kohtumise võti selles, kas Maroko suudab Prantsusmaa kaitse piisavalt kaua neutraliseerida, et lüüa omavärav, või viia mäng penaltiteni ja loota uuele imele.

Kuigi Maroko jaoks on see kindlasti raske tellimus, siis kl koefitsient 4,15 Pafis, Maroko, kes pääseb finaali, tundub hea hinna ja kvaliteedi suhe neile, kes armastavad Tuhkatriinu lugu.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.