FIFA Maailmameistrivõistlused

December 9, 2022

2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste veerandfinaalid – Inglismaa vs. Prantsusmaa

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

2022. aasta jalgpalli MM-i veerandfinaalide 2. päev on käes ja koos sellega on kindlasti võistluse üks põnevamaid kohtumisi, kui elektriline Inglismaa koondis võtab vastu valitseva meistri Prantsusmaa!

Kas nad saavad selle tõesti koju viia?

Viimased 4 aastat on olnud Inglise fännide jaoks täis lootust ja suuri ootusi.

Pärast aastakümneid kestnud kroonilist kehva tulemuslikkust rahvusvahelised turniirid, 2018. aastal näis Inglise pool lõpuks kokku puutuvat viisil, mida teised staarirohkemad Briti pooled polnud suutnud alates 1990. aastast.

Tehes 2018. aasta Venemaal unistuste jooksu, suutis noor ja optimistlik pool eesotsas Gareth Southgate’iga mõne energilise ja muljetavaldava väljapanekuga endale võistlusel 4. koha napsata.

Kolm aastat hiljem jõuavad nad 2022. aasta EM-il veelgi kaugemale, jõudes kuni finaalini Itaalia vastu, vaid penalteid tabades. Alates 1966. aastast pole see kunagi olnud "kojutulekule" lähemal kui see.

Tänapäevani on sama baaskoosseis koos mõne uue väga andeka täiendusega jõudnud veerandfinaalidesse pärast mõningaid muljetavaldavaid etteasteid, mis panevad fännid taas kord hiilgusest unistama.

Sellised mängijad nagu Bellingham, Foden ja Saka on olnud maailmameistrivõistluste absoluutsed paljastused ning Kolm Lõvi on näidanud, et nad mängivad ilusat ründavat jalgpalli, mis on ühtaegu kiire, korralik ja surmavalt tõhus. Nad on kindlasti näidanud, et nad on tõsised pretendentid kogu asja võitmiseks.

Kuid neil on sel laupäeval lahendada üks hiiglaslik probleem, kui nad seda soovivad. Prantsusmaa.

Needused olgu neetud

Eurooplase needus Maailmakarika meistrid aastakümnete jooksul on olnud palju ohvreid, alates sellest ajast, kui Prantsusmaa 2002. aastal esimest korda selle käes kannatas. Pärast seda 2022. aasta väljapanekut ütlevad mõned isegi, et sellised meeskonnad nagu Saksamaa ja Hispaania kannatavad selle all siiani.

Kuid teate, keda see ühelgi viisil ei mõjutanud? 2022. aasta Prantsusmaa rahvuslik külg.

Kui tulid karikavõistlustele vigastuste tõttu puudu umbes pool tosinat võtmemängijat – ja Lucas Hernandezi kaotamine 13. minutil turniiril –, ei paistnud Prantsusmaa asjad just suurepärased. Kui nad oma esimeses matšis Austraaliale 1:0 alla jäid, tundus, et needus on nõudnud järjekordse ohvri.

Aga mitte see Prantsusmaa meeskond. Nad raputasid selle lihtsalt maha ja lõid endast neli väravat mööda. Ja pärast seda pole nad tagasi vaadanud. Muidugi kaotasid nad oma viimases alagrupimängus Tuneesiale 1:0. Kuid kuna nad viigistasid oma kvalifikatsiooni juba eelmises kohtumises, oli see nende B-koondise matš, millel polnud midagi mängida.

Kui kellelgi jäi pärast seda matši küsimusi, siis neile vastati kindlasti, kuna Prantsusmaa saatis kaheksandikfinaalis kiiresti Poola 3:1 mängus, mis ei tundnud kunagi, et võiks minna teisiti.

Igas mängus, mis oli oluline, oli Prantsusmaa näidanud end nii laheda, rahuliku ja kokkuhoidvana, kui nad on, ning harva tundus, et vastased on mingilgi moel häiritud. Isegi sekundiks ei ole nad paistnud paremuselt teisena.

Prantsusmaa on kogu turniiri vältel rõhutanud, et ükski needus ei saa seda külge puudutada. Inglismaal on palju tööd teha, kui nad kavatsevad neid kuidagi peatada.

Unussable Match

Igaüks, kes on mõlemat meeskonda kogu turniiri jooksul jälginud, lakub kindlasti huuli ootuses, mis saab kindlasti olema turniiri üks põnevamaid matše. Kuna mõlemad meeskonnad eelistavad toretsevat ründavat jalgpalli, jagub põnevust mõlemas väljaku otsas.

Prantsusmaa on nüüdseks viimasest seitsmest MM-ist viiel jõudnud veerandfinaali – sealhulgas viimasel kolmel turniiril. Veelgi kõnekam on see, et nad on oma viimasest 10-st väljalangemismängust kaheksas mängus ette tulnud, kui vastamisi teiste Euroopa koondistega.

Vahepeal Inglismaal on veerandfinaalis väljalangemise kohta palju ajalugu, kukkus välja 6 erineval korral – sealhulgas viimati 2002. ja 2006. aasta turniiridel.

Nende rekord teiste UEFA meeskondade vastu on samuti väiksem kui hiilgav, sest Inglismaa langes teise Euroopa meeskonna poolt välja kuuel viimasest kaheksast MM-i mängust.

Kui paberil tundub Prantsusmaa kahest osapoolest võimsam, siis tõsi on see, et MM-il võib kõike juhtuda, eriti kui kohal on nii andekas pool nagu Inglismaa. Selle asemel, et proovida siin võitjat ennustada, võib olla hea mõte heita pilk löödud väravate arvule, samas kui Betway hinnaga 2,05 tundub üleminek hea väärtusega panusena.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.